3. misijná cesta do Žehry

Drahí priatelia,

máme za sebou náročný, ale radostný víkend (23.-24.11.), ktorý sme spolu so Zuzkou mohli  prežiť s deťmi zo Žehry.

Naša cesta tam bola veľmi náročná a vnímal som, že nám diabol chce prekaziť radosť zo služby a znechutiť ju. Cestou na diaľnici nám zhasol motor v aute a musel som zájsť na krajnicu a znova naštartovať. Takto sa to opakovalo šesť až sedemkrát.

Vďaka Bohu sme, aj keď neskoro večer, došli do cieľa v Spišskom Podhradí, kde sme boli ubytovaní. Ďakovali sme Bohu, že sa nám nič nestalo a aj za to, že na diaľnici bolo menej áut ako inokedy.

V nedeľu ráno nám pomohli naši asistenti, vlastne ich dcéra, ktorá má priateľa automechanika a ten nám doobeda auto opravil.

My sme spolu so Zuzkou a deťmi mohli nacvičovať program na Vianoce pre deti. Prišla aj učiteľka zo školy, ktorá má tri deti v našom centre. Zuzka napísala scenár scénky a niekoľkokrát sme to s deťmi skúšali. Nacvičili sme aj niekoľko chvál. Deti sa tešili, že je tam už aj piecka a Zuzka uvarila čaj pre deti. Medzi skúškami sme mali občerstvenie pre deti a malé vyučovanie o tom, že sú Božie kráľovské deti.

Pribudol nám Zdenkin brat Miloško, a tak máme deväť detí. To, čo sme prežili s deťmi pri skúške a aj mimo nej bolo úžasné. Radosť a šťastné deti, ktoré by tam najradšej aj prespali. Bol to naozaj požehnaný čas a Boh nám dal s deťmi odpočinutie. Všetci sme sa tešili.

Cesta domov bola lepšia s opraveným autom a s dobrým pocitom, že to má veľký zmysel. Jedno z dievčat – Norma sa priznala, že prosila Pána o piecku a deti sa modlili za elektrinu a vodu v centre Rodina. Šťastní sme došli domov a uložili čas prežitý s deťmi v našich srdciach.

S láskou a s vďakou vám naši drahí, že aj vy ste s nami v tejto úžasnej službe deťom z osady v Žehre.

Oto a Zuzka