Drahí priatelia,

chceli by sme všetkým srdečne poďakovať za vašu spoluúčasť na evanjelizácii v Žehre.

Minulý týždeň bol pre nás všetkých mimoriadne náročný. V pondelok (10.12.) zomrel tragicky syn Evky, našej sestry v Pánovi, Vladko, ktorý mal 15 rokov. Museli sme mnohé veci všetci odložiť a slúžiť tejto rodine.

V takýchto situáciách sa prejavuje Božia láska cez službu tým, ktorí sú utrápení. Takúto službu prijali Peťo s Marikou, ktorí otvorili svoj dom pre nich a dokonca si v práci vybavili voľno, aby  im mohli pomôcť. Aj Braňo bol pri nich celú noc, aby potešoval deti. Samozrejme, že aj mnoho iných, ktorí sa modlili, ale aj prakticky pomáhali – spoločenstvo v Bernolákove Útočište, ale aj zbor BJB v Bernolákove, taktiež aj Miško Kevický, ktorý prijal službu pri pohrebe.

Vo štvrtok (13.12.) bol pohreb a my sme po týchto ťažkých dňoch v piatok večer cestovali s balíčkami do Žehry, kde sme mali evanjelizáciu v sobotu 15. decembra.

Privítali nás naši priatelia Vierka a Ferko, ktorí nám pri všetkom pomáhajú. Prišli nám v sobotu pomôcť aj dve učiteľky zo školy, aby bol poriadok. Naši priatelia z YWAM pripravili program, divadlo, a dokonca deti urobili 27 balíčkov pre deti z osady navyše, aby sa všetkým ušlo. Celý tím aj s nami mal 30 ľudí, ktorí sa podieľali na tejto evanjelizácii. Po smutných dňoch  sme sa mohli spolu s deťmi aj rodičmi radovať z rozdávania balíčkov.

Cestou domov sme prežili dôležitosť toho čo robíme. Cena, ktorú za to platíme, má zmysel.

S láskou Oto aj za celý tím z Jelky