Oprava centra Rodina v Žehre, nová piecka a vymaľovanie

Drahí priatelia,

tešíme sa, že sme mohli urobiť niekoľko dôležitých krokov. V stredu (6. novembra) večer som sa vrátil zo Žehry, kde som domaľoval steny a podlahu. Vďaka tomu, že nám darovali financie na piecku, sme mohli kúpiť novú a ja som tam mohol aj prespať a premýšľať spolu s Bohom na modlitbách čo ďalej, aké kroky treba urobiť, aby sme pripravili cestu Pánovi pre spasenie detí, ale aj dospelých.

Minulú misiu Peťo vyčistil komín, kde boli aj tehly popadané, celá miestnosť bola čierna od sadzí, ale sme to zvládli a nakoniec sa nám to podarilo aj spojazdniť a zakúriť. Peťo bol celý čierny ako čistil celý komín. Aj zakúril a spolu sme sa tešili. Vďaka.

V stredu sme to dokončili a zostáva nám príprava s deťmi na vianočný program.

Chcel by som poďakovať ľuďom, ktorí prispeli na piecku a tiež všetkým tým, ktorí podporujú deti v projekte Vitaj u nás doma. Projekt úspešne pokračuje ďalej, i keď nám chýbajú  príspevky pre viac detí. Škola má od septembra novú pani riaditeľku, ale aj ona je naklonená na spoluprácu s nami a dokonca navrhla aj spolu s učiteľkami, aby sa program robil v škole aj s balíčkami. Teší ma, že sa bude môcť v centre nacvičiť s deťmi program na Vianoce pre deti aj rodičov.

Verím, že sa nám podarí získať financie aj na druhé kachle, ktoré sú potrebné do kuchyne a izby, ktorú by sme po Vianociach chceli tiež upraviť na nocľah. Zdá sa, že naša vízia internátnej školy sa pomaly začína napĺňať a mohol som o nej hovoriť aj s učiteľmi a asistentmi. Modlíme sa za každý krok pre tieto deti, ktoré nám Boh zveril. Ďakujeme za vaše modlitby a prosíme Pána o pracovníkov na túto misiu pre týchto najmenších.

S láskou a vďakou Oto a Zuzka