Petícia občanov Slovenskej republiky, ktorí žiadajú vládu SR, aby po vzore USA uznala Jeruzalem za hlavné mesto Izraela.

Milí priatelia,

dnes, 27.1.2018, pri príležitosti 73. výročia oslobodenia koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau, si svet pripomenul Medzinárodný deň obetí holokaustu. Tento vyhladzovací tábor mal priniesť smrť a zánik pre príslušníkov židovského národa. Definitívne sa však tento zámer nepodaril a za posledných 70 rokov sme svedkami založenia a vybudovania životom pulzujúceho štátu Izrael.

Vo svojej novodobej histórii pritom zaznamenal viacero prelomových udalostí. Jedna z  nich sa udiala len nedávno. USA 7.12.2017 konečne rozhodli o realizácii už viac ako 22 rokov platnej legislatívy, ktorá bola v roku 1995 prijatá drvivou väčšinou Kongresu USA.

Ako súčasť celosvetovej organizácie „Medzinárodné kresťanské veľvyslanectvo Jeruzalem“ (skratka ICEJ), tento krok vítame a rozhodli sme sa, že je čas, aby sme aj my, ako občania Slovenska, vyzvali našu vládu k oficiálnemu uznaniu Jeruzalema.

V najbližších dňoch chceme osloviť osobnosti spoločenského a kultúrneho života a zástupcov kresťanských cirkví k podpisu listu, ktorý pri príležitosti Dňa Jeruzalema v máji 2018 zašleme trom najvyšších ústavným činiteľom SR.  Ich podpisy budeme priebežne pridávať k petícií uverejnenej na portáli www.peticie.com.

Týmto oznamom chceme vyzvať aj širokú verejnosť na Slovensku k vyjadreniu svojho názoru vo veci uznania Jeruzalema ako hlavného mesta Izraela. Petíciu môžete podpísať online nawww.peticie.com alebo si stiahnite petičný hárok, získajte podpisy vo svojom okolí a zašlite nám ho na adresu sídla ICEJ.

Ďakujeme, že sa pridáte k tejto výzve a vyjadríte tak podporu Izraelu.

S pozdravom

Ing. Peter Švec, predseda
Kamil Maljarčik, tajomník

Prejsť na petíciu