Projekt Vitaj u nás doma

Chceli by sme vám pripomenúť projekt Vitaj u nás doma, keďže sa nás rodičia detí na to pýtajú a niektorí aj prosili o pomoc. Boli by sme vďační za ľudí, ktorí by chceli podporovať tieto deti.
Tento projekt vznikol na základe potreby mnohých detí, ktoré sa zúčastnili letného tábora v roku 2018 v Lomnistej. Veľa detí z osady nemá základné potreby ako je jedlo, napr. raňajky, či desiatu do školy. Rozhodli sme sa hľadať dobrovoľníkov medzi veriacimi, ale aj z radu našich priateľov a známych a požiadať ich o mesačný príspevok na jedlo vo výške 24 € na jedno dieťa.

Momentálne poberá príspevok 16 detí. Žiaľ na raňajky deťom v nultom a prvom ročníku nemôžeme pravidelne prispievať nakoľko nemáme každý mesiac na to financie. Niektoré deti by sme chceli podporiť aj pre veľmi zlú situáciu. Dve rodiny sú bez otcov – jeden zomrel minulý mesiac a druhý je vo väzení. Sú to deti, ktoré boli aj na tábore. Momentálne sme začali práce na komunitnom centre, ktoré opravujeme spolu s ôsmimi deťmi. Vynakladáme na to aj naše financie z vlastných zdrojov. Aj z tohto dôvodu hľadáme dobrovoľných darcov na podporu tejto služby.

Projekt je motiváciou pre rodičov, aby posielali svoje deti do školy a viac sa aj o ne zaujímali. Túto finančnú čiastku dostáva 23 detí. Deti v nultom a prvom ročníku dostávajú príspevok na raňajky. Toto ranné jedlo im zabezpečujú naši asistenti, ktorí nám pomáhajú spolu s učiteľmi dohliadať na celý projekt v Žehre.

Sme radi, že môžeme pomáhať týmto deťom robiť ďalší krok k lepšiemu.

Oto Šipoš