Drahí priatelia,

obraciame sa na vás s prosbou o pomoc pre rodinu, ktorá sa nedávno vrátila z Anglicka. Ľudia, ktorí ich tam zobrali im celé mesiace nedávali žiadne peniaze, manžel robil na čierno, umýval autá. Keď zistili, že ich podviedli, rozhodli  sa vrátiť domov na Slovensko.

Doma ich však čakala spúšť. Ich dom vykradli – nábytok, zariadenie, dvere, podlahy, dokonca aj tehly z garáže, ktorú im z jednej časti zbúrali. A zobrali aj drevo na kúrenie.

My sme im doniesli v sobotu 16. februára dve váľandy, deky, uteráky, paplóny. To všetko vďaka mnohým, ktorí nám pomohli aj s vecami do domácnosti. Keď sme tam prišli muž aj jeho žena boli prechladnutí. Naši priatelia asistenti Ferko a jeho synovec Lukáš im v piatok doniesli staré kachle a dvere, aby nezamrzli. Všetci spali na zemi, vlastne na betóne.

Pre mňa ako otca siedmich detí to bol veľmi bolestný pohľad. Nemal som slov, keď som videl deti ako sa zohrievajú v rade pri stene, kde boli kachle, kde mali rôzny odpad ktorým kúrili. Bol som tam a nechcelo sa mi odísť, ale zároveň som mal chuť byť ďaleko, aby som to nevidel.

Uvedomujem si naše obmedzenia, ktoré ako ľudia máme, ale ako veriaci máme ešte Otca, ktorý je v nebi. Máme spoločenstvo, jeden druhého, ale títo sú tam sami. Keď sme išli do Žehry na cestu nám darovala jedna sestra od adventistov – Felicita z Rakúska 100€, inak by sme sa tam nemohli dostať. Vidíme v tom Božiu milosť pre týchto biednych.

V sobotu sme ešte boli v osade, kde sme navštívili dva príbytky. Jedna rodina, ktorej chlapci dostávajú príspevok 24€ ma s vďakou doslova vtiahla do ich domu. Cestou do kopca, kde bolo blato a smeti a psy som prišiel do ich domu, kde manžel kŕmil jedno z dvojičiek. Dve dievčatká, ktoré vtedy mali len desať dní. Boli to rodičia plní vďaky. Modlil som sa  s nimi a žehnal ich domu, kde žije 11 ľudí.

Naša prosba je aj pre túto rodinu, kto by vedel o kočíku pre dvojičky a veciach pre bábätká Kristínku a Natašku, budeme vďační.

Pre rodinu z Krompách, keby sa niekto našiel, kto by chcel darovať nejakú piecku alebo kachle, tiež niečo na podlahu – linoleum, koberec (5×5), aby nemali holý betón. Tiež by sme boli vďační za akúkoľvek finančnú podporu na dopravu, ktorá je naša najväčšia položka. Keď sa nám podarí dať veci dokopy, tak by sme to chceli čím skôr zaviezť.

V prípade, že by niekto chcel pomôcť prosím volajte na mobil 0905 532 548.

Finančná pomoc na číslo účtu:

OZ Otcov dom, Fio banka:

SK9583300000002000399022,

variabilný symbol: 999 (doprava)

Vďaka

S láskou Oto a Zuzka