Aktualizácia 2.11.2018

Od 31.10.2018 rodina Zuzany a Mareka s malou Evičkou bývajú v novozriadenom centre Úsmev ako dar. Zverila som ich do ich opatery po presťahovaní, kde s nimi bude pracovať sociálny pracovník a zdravotnícki pomocníci. Malá Evička sa veľmi dobre adaptovala na nové prostredie. Je veľmi maličká – váži teraz 2,56 kg, ale má sa k svetu a stále je hladná.

Mamička sa o ňu príkladne stará. Malý Lacko je ešte stále na neurológii na Kramároch, jeho stav je vážny. Nemám ani jeho foto, ale Evičku môžete vidieť na fotografii.

Centrum Úsmev ako dar im bude pomáhať tri roky. Spolu s Vojtom O. ich už teraz vedieme k Bohu. Veď sami videli, čo zmôže viera a intenzívna modlitba. Toto všetko fungovalo ako svedectvo jej sily.

KvM celej rodine prispelo na ubytovanie a potreby bábätiek. Ostatné náklady sme riešili dobrovoľne.

Naďalej vás priebežne budem informovať, keďže centrum je veľmi blízko môjho bydliska, takže sa budeme navzájom navštevovať.

Sylvia Vaniherová

___________________________________________

Aktualizácia 27.10.2018

Ďakujeme za zbierku vecí pre bábätko.

Detičky sa narodili 25.10.2018.
Mamička a dievčatko sú v poriadku, chlapčekov zdravotný stav je komplikovaný, je na neurológii na Kramároch. Modlíme sa za jeho život a zdravie.

Ďakujeme a zbierku nateraz  zastavujeme.

Sylvia Vaniherová
____________________________________________

Zuzka a Marek bývajú na ulici už niekoľko rokov, posledné dva v tomto stane. Čakajú dvojičky. Pod most, kde kresťania v meste dvakrát do týždňa vydávajú stravu a ošatenie prišli až keď bola Zuzka v siedmom mesiaci tehotenstva. Spolu s ešte jedným dobrovoľníkom som sa podujala, že im nájdem ubytovanie a postaráme sa o nich. Nasledovala veľmi namáhavá a intenzívna  práca podporovaná intenzívnymi modlitbami brata Vojto O. a sestier Zuzky P. a Lenky A.

Zuzka a Marek sa zosobášili a teraz už žijú ako manželia.

Boh otvoril dvere a stal sa zázrak. Po skoro dvoch mesiacoch naraz v jeden pondelok boli ubytovaní v ubytovni Fortuna, dostali pridelený sociálny byt v Ružinove a ubytovanie im ponúklo združenie Úsmev ako dar. Zázrak. Nakoniec dostal aj prácu Marek a postupne sme vybavili všetky doklady na úradoch.

Modlíme sa ďalej o zachránenie aj ich životov pre Pána, kde je práca o to namáhavejšia, že ich minulosť je veľmi ťažká. Veríme, že sa posúvajú a budú chcieť byť s Pánom. Teraz v praxi videli, čo zmôže modlitba a silne veriaci ľudia z rôznych náboženských zoskupení.

Keďže termín jej pôrodu je na spadnutie (5.11.2018), možno aj skôr, chcela by som poprosiť ľudí zo zboru o pomoc, a to: detské veci, aj celkom malinké do pôrodnice, košieľky, dupačky, perinky, teplé kabátiky, svetríky, bundičky, ponožky. Chýba nám ešte druhá postieľka, neskôr fusaky, deky, a iné.

Hlavne plienky alebo peniaze na plienky lebo v prvých mesiacoch, kým Marek nedostane prvé peniaze, to nebudú mať ľahké.

Privítame akúkoľvek pomoc, tel. číslo 0905 484 675

Ďakujem,

Sylvia Vaniherová