Zuzka a Marek bývajú na ulici už niekoľko rokov, posledné dva v tomto stane. Čakajú dvojičky. Pod most, kde kresťania v meste dvakrát do týždňa vydávajú stravu a ošatenie prišli až keď bola Zuzka v siedmom mesiaci tehotenstva. Spolu s ešte jedným dobrovoľníkom som sa podujala, že im nájdem ubytovanie a postaráme sa o nich. Nasledovala veľmi namáhavá a intenzívna  práca podporovaná intenzívnymi modlitbami brata Vojto O. a sestier Zuzky P. a Lenky A.

Zuzka a Marek sa zosobášili a teraz už žijú ako manželia.

Boh otvoril dvere a stal sa zázrak. Po skoro dvoch mesiacoch naraz v jeden pondelok boli ubytovaní v ubytovni Fortuna, dostali pridelený sociálny byt v Ružinove a ubytovanie im ponúklo združenie Úsmev ako dar. Zázrak. Nakoniec dostal aj prácu Marek a postupne sme vybavili všetky doklady na úradoch.

Modlíme sa ďalej o zachránenie aj ich životov pre Pána, kde je práca o to namáhavejšia, že ich minulosť je veľmi ťažká. Veríme, že sa posúvajú a budú chcieť byť s Pánom. Teraz v praxi videli, čo zmôže modlitba a silne veriaci ľudia z rôznych náboženských zoskupení.

Keďže termín jej pôrodu je na spadnutie (5.11.2018), možno aj skôr, chcela by som poprosiť ľudí zo zboru o pomoc, a to: detské veci, aj celkom malinké do pôrodnice, košieľky, dupačky, perinky, teplé kabátiky, svetríky, bundičky, ponožky. Chýba nám ešte druhá postieľka, neskôr fusaky, deky, a iné.

Hlavne plienky alebo peniaze na plienky lebo v prvých mesiacoch, kým Marek nedostane prvé peniaze, to nebudú mať ľahké.

Privítame akúkoľvek pomoc, tel. číslo 0905 484 675

Ďakujem,

Sylvia Vaniherová