Žehra – projekt Buď vítaný/á u nás doma

Drahí priatelia,

tábor otvoril dvere k domovom mnohých detí, ale aj do ich túžob, sŕdc. Mnohé deti prichádzajú do školy hladné a bez desiaty, niektoré neprídu, pretože si nemajú čo obliecť. Myšlienka adopcie detí na diaľku nie je nová, ale stále živá a má vplyv na budúcnosť detí v osadách a vôbec. V osade, kde mnohé deti žijú nie je voda ani elektrina, takže ženy sú nútené prať v rukách. Musia ísť dole do potoka alebo dať si oprať u iných v rodine dole, kde majú aj práčky. V osade sú však aj rodiny, kde, aj keď v chudobe, sa vzorne starajú o svoje deti, keď aspoň jeden z rodičov má príjem. Na základe rozhovorov s učiteľkami aj s riaditeľkou školy, kde tieto deti z nášho tábora chodia sme rozmýšľali ako by sme mohli pomôcť rodičom aj škole, aby deti pravidelne chodili do školy. Tak prišla myšlienka desiaty pre tieto deti. Samozrejme, že to nevyrieši všetko, ale prispeje to k motivácii rodičov, že keď dieťa bude riadne chodiť do školy, dostane príspevok na jedlo v hodnote 24 € mesačne, čo je 6 € na týždeň alebo 1,20 € na deň.

Kto by sa chcel zapojiť do tohto projektu so záväzkom na celý školský rok alebo aj na 12 mesiacov môže sa ohlásiť telefonicky na moje číslo: 0905 532 548 alebo email: oto.zuzana@gmail.com. Podmienky a konkrétne kroky po kontaktovaní a prejavení záujmu. Každý záujemca dostane fotografiu dieťaťa s menom a niečo o jeho rodine. Každý mesiac škola poskytne informáciu o dieťati.

Drahí priatelia, pozvime na diaľku do našich rodín dieťa, chlapca, či dievča, možno, že sa tá vzdialenosť každým mesiacom skráti na dotyk a objatie s láskou.

 

Oto, za celý tím z Jelky bez ktorého by som to nemohol robiť

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *