Hľadám dobrovoľníkov na postráženie

Milí súrodenci,

obraciam sa na vás s prosbou o pomoc pri hľadaní dobrovoľníkov.

Ako mnohí viete, starám sa o osemročného chlapca z detského domova, ktorý je u nás od svojho siedmeho mesiaca. Som jeho profesionálna mama. Od narodenia má zdravotné problémy s obličkami a močovým mechúrom. Prešiel si mnohými vyšetreniami aj operáciami. Starostlivosť o neho je veľmi náročná, napriek tomu vnímam od Pána pokračovať v tejto službe a starať sa o neho. Detský domov nám pomáha v rámci svojich možností, ale nedokáže vzhľadom na počet detí umiestnených v centre pre deti a rodiny (CDR) obsiahnuť individuálne potreby každej rodiny. Majú obmedzené možnosti.

Preto sa vrátim k prosbe, že hľadám dobrovoľníkov ku nemu. Chcela by som hlavne osloviť mladých ľudí, ktorí ešte nemajú svoje rodiny, či by nebol niekto ochotný sa s ním podľa možností na hodinu-dve-tri za týždeň napríklad zahrať spoločenské hry, vziať ho na prechádzku, čítať z knižky, kresliť si s ním… Skrátka postrážiť ho, aby som mohla chvíľu načerpať silu, aby som to dlhodobo zvládla. Môže to byť prípadne v sobotu alebo v nedeľu poobede. Pomoc by sa netýkala žiadnych zdravotných úkonov a určite by som všetko potrebné vysvetlila. Môžeme sa potom individuálne dohodnúť.

Takže ak si kladieš otázku ako Ti môžem, Bože, slúžiť, verím, že aj toto je spôsob ako môže človek slúžiť Bohu. A keď Ťa neoslovilo poslúžiť tomuto chlapcovi, tak Ťa povzbudzujem osloviť a opýtať sa mnohopočetných rodín, alebo mladých rodín, ktoré to majú náročné, či im nemôžete pomôcť so starostlivosťou o deti, alebo niečo iné praktické. Verím, že by to uvítali viaceré rodiny.

Ďakujem každému ochotnému srdcu. Nech vás Pán Ježiš veľmi požehná.

V prípade otázok alebo záujmu byť dobrovoľníkom ma kontaktujte cez email: maja.suryova@gmail.com. Ak máte záujem, pošlem aj telefonický kontakt cez email.

Ďakujem.

Majka Šúryová