Podnety pre páry v čase koronakrízy od Ester a Ivana Staroňovcov

  1. Newsletter NTM – nájdete tam pár užitočných tipov na prežitie tohto obdobia.
  2. Kurz “Spokojné manželstvo” (klik sem) – je to kurz vytvorený pre najširšie spektrum ľudí. Ponúkajú ho digitálne stratégie. Podieľali sa na ňom aj naši kolegovia Vladko a Renka Sochorovci a tiež pomáhala Esterka. Dôležitá poznámka: kurz môže robiť každý z manželov zvlášť.
  3. Príprava na manželstvo “Skôr než povieš áno” – radi by sme ponúkli kurz pre snúbencov. Možno je to v tomto čase dobrá príležitosť dôkladne sa pripraviť na témy, ktoré sú pre stabilitu manželstva dôležité. Tento kurz je možné realizovať dvomi spôsobmi:
    • ak by ste ho chceli robiť sami, pošleme vám elektronickú formu materiálov + dotazník, ktorý snúbenci vypĺňajú pred kurzom (staronivan@gmail.com),
    • online kurz, ktorý by sme s Esterkou otvorili pre obmedzený počet záujemcov (cez Skype, Zoom…).
    • Dôležitá poznámka: kurz je vhodný aj pre krátko zosobášené páry.
  4. Sprevádzanie – radi by sme ponúkli určitý čas pre záujemcov, ktorý by chceli viesť párový (alebo aj osobný) rozhovor formou sprevádzania počas tohto náročného obdobia. Nejednalo by sa o poradenstvo, ale skôr o formu sociálneho kontaktu – rozhovoru s prvkami zdieľania osobného života. Ak by ste vedeli o nejakých manželoch, ktorí by potrebovali takýto typ služby, prosíme, keby ste im dali naše kontakty. Táto naša ponuka platí prednostne pre členov BJB.