Čistinka – Revúca

Milí bratia a sestry z Bratislavy,
hoci sme od seba vzdialení stovky kilometrov, mnohí ste sa počas posledných mesiacov pýtali, ako nám môžete v Revúcej pomôcť. Sme vďační za tieto otázky. Okrem vašich vytrvalých modlitieb za nás, ktoré naozaj často cítime, sa teraz naskytla praktická možnosť, do ktorej vás chcem pozvať.

V LIDLI práve prebieha súťaž o ČISTINKU, o ihrisko pre rodiny s deťmi. Súťaž pozostáva z toho, že každý zákazník, ktorý si nakúpi nad 20 eur v obchode, dostane kupón s kódom. Tieto kupóny je potom možné priradiť k mestu, ktoré súťaží vo svojej kategórii, podľa počtu obyvateľov.

Žijeme v meste, ktoré je dlhodobo frustrované zo zlej infraštruktúry, z nedostatku práce a možností na rozvoj. Podarilo sa nám motivovať kľúčových ľudí z mesta a Revúca sa do tejto súťaže aktívne zapojila a to až tak, že má reálnu šancu uspieť.  Rozhodli sme sa, že ako Kostol na Hrane, chceme mať silnejší sociálny vplyv na mesto a chceme vyzbierať 1000 takýchto kupónov.

Chcem vás preto poprosiť:

1. Pomôže nám, ak by ste nakupovali v LIDLI a kupóny si odkladali.
2. Oslovte prosím predavačky v LIDLI s prosbou o voľné kupóny (väčšina ľudí ich nechce a zahadzuje ich, preto sa často stáva, že na pokladni vám vedia dať aj 50 kupónov od predošlých zákazníkov).

Svoje kupóny môžete priniesť do zhromaždenia v nedeľu 11. a 18. septembra a vhodiť ich do škatule, ktorá bude umiestnená pri vchode.

Veríme, že takýto projekt môže byť dobrý nástroj na našu angažovanosť v tomto svete. Keď sa nám podarí vyzbierať 1000 kupónov,  chceme natočiť video s posolstvom evanjelia a zverejniť ho na stránke mesta Revúca.

Verím, že sa k nám budete vedieť pridať a podporíte našu aktivitu pre pomoc v meste, ktoré veľmi potrebuje nádej, lásku a povzbudenie.

S pozdravom,
Richard Nagypal