Modlitebné prosby Jelka/Žehra

Drahí priatelia,

začal sa školský rok a my pokračujeme v našom projekte Vitaj u nás doma. Okrem našich deviatich detí, ktoré sú v Centre rodina, máme k dnešnému dňu v Žehre päť detí, ktoré sa rozhodli podporovať dobrovoľní darcovia.

Sme Bohu vďační, že všetky deti nastúpili do školy a štyri naše deti postúpili do piateho ročníka do miešanej školy v Spišských Vlachoch. Prosíme za to, aby sme mohli vycestovať a byť spolu s deťmi z Centra rodina. Na obrázkoch si môžete pozrieť poďakovania od detí.

Počas týchto mesiacov, keď sme nemohli cestovať do Žehry sme sa o niečo viac mohli venovať deťom u nás v Jelke. Je úžasné, že Heňa našla miesto v zbore a spolu s dcérami chodí pravidelne do zboru. Po niekoľkých rokoch sa vrátil do zboru aj Robino, ktorý bol pokrstený pred desiatimi rokmi a zdá sa, že pomoc, ktorú ako rodina dostali, keď im zomrela mama Adela, sa ho hlboko dotkla a prežil aj doma zázrak uzdravenia dcéry Renáty. Začal chodiť aj Jožko zo Senca, tiež po havárii na diaľnici prežil Boží dotyk a príhoda mu mení život a viac hľadá Boha.

Prosba je za týchto ľudí, aby ich Božia láska priťahovala k spoločenstvu veriacich. Taktiež aj za budúci krst pre Heňu, ktorá sa rozhodla nasledovať Pána.

Možno viete, že naše malé spoločenstvo používalo na cesty do Žehry auto od Ursy. Žiaľ, pokazilo sa a museli sme ho predať. Naša prosba je za nové auto, ktoré nám chýba, nakoľko sme ľuďom nosili šatstvo aj nábytok, a iné veci. Auto, ktoré malo deväť miest, nám slúžilo na všetky naše misijné aktivity.

Naša prosba je aj za podporu v našej službe, aby sme mohli slúžiť iným. Náš tím sa rozširuje o dve dobrovoľníčky z Prešova z Cirkvi bratskej a jedného brata z Cirky adventistov, ktorý pracuje v rómskom rádiu vo Veľkom Kr tíši. Nedávno som mal stretnutie s právnikom, ktorý sa rozhodol pomáhať Rómom riešiť právne veci. Naša modlitebná prosba je, aby sme mohli vytvoriť širší tím ľudí, ktorí by nám pomáhali riešiť praktické, sociálne, právne a iné potreby ľudí, s ktorými sme v kontakte. Okrem zvestovania evanjelia Rómom je dôležité riešiť mnoho praktických vecí, aby prišlo požehnanie do ich rodín.

Okolo nás žije množstvo detí, rodín, ktoré sú naozaj chudobné a často o tom iní nevedia, lebo to skrývajú. Teraz, keď sa začal školský rok, mnoho rodín ani neposlalo deti do školy, pretože pre ne nemali školské pomôcky. V Jelke sú tri rodiny, o ktorých vieme. Žiaľ, nemôžeme všetkým pomôcť. Prosíme, myslite vo svojich modlitbách na tieto deti a rodiny.

Veľké ďakujem patrí Ursy, ktorá nám často pomáha. Samozrejme okrem prosieb by som chcel poďakovať tým, ktorí nám pomáhajú a aj pravidelne nás finančne podporujú. Vďaka. Je to spoločná práca nás všetkých, tak ako som to videl v Lučatíne. Sme jedna rodina, Božia.

Nech vás všetkých Boh požehná,

S láskou Oto a Zuzka