Situácia v Izraeli a na Blízkom východe je ako sud s pušným prachom – modlime sa ďalej

Napätá situácia po bezprecedentných útokoch Hamasu na civilistov v Izraeli 7. októbra nepoľavuje, vyostrenie a nepredstaviteľný konflikt hrozí po pripravovanej a avizovanej pozemnej ofenzíve Izraela v Gaze. Izrael čelí dileme ako uskutočniť pozemnú operáciu v Gaze s cieľom eliminovať Hamas a zároveň oslobodiť svojich unesených rukojemníkov. Medzitým pokračujú útoky na ciele Hamasu v Gaze, ktoré si žiaľ vyžiadavajú aj civilné obete na strane Palestínčanov a v Gaze je momentálne humanitárna kríza. Izrael varuje teroristické hnutie Hizballáh, ktoré je pripravené v Libanone a jeho sponzora Irán, že ich v prípade ich zatiahnutia do konfliktu vráti do doby kamennej (útokmi na infraštruktúru elektrických sietí, kanalizácie, atď. v Libanone), resp. vymaže z povrchu Zeme (Irán).

Potrebujeme sa modliť za múdrosť a rozvahu všetkých lídrov, aby do celého regiónu prišiel pokoj a mnohí Židia a Arabi prišli k pokániu a boli zachránení.

Včera si minister zahraničných vecí Izraela pozval popredných zástupcov ICEJ a ďalších kresťanských organizácií, ktoré slúžia v Izraeli, aby sa oboznámil s ich pohľadom na súčasnú situáciu. To svedčí o dôvere a rešpekte, ktoré sa kresťanom v očiach izraelských predstaviteľov podarilo vybudovať.

Milióny kresťanov po celom svete sa intenzívne modlia za Izrael a Božie zámery s týmto ľudom a tiež s okolitými národmi. Mnohí z nich sa tiež zapojili do Esteriných 3-dňových alebo Danielových 21-dňových pôstov. Prosím, pridajte sa k tomuto duchovnému zápasu za osud Izraela, Cirkvi a národov každý podľa svojich možností, resp. ako vás vedie Pán.

Tento týždeň česká pobočka ICEJ oznámila, že sa jej podarilo poslať do Izraela zbierku českých kresťanov  vo výške 89 000 dolárov, čo bol jej cieľ a vyzbieraná suma predstavuje 50% nákladov na obstaranie jednej obrnenej sanitky určenej pre teroristami zasiahnutú oblasť južného Izraela. Náklady na jednu takúto sanitku dosahujú 178 000 dolárov a sanitka je schopná pomáhať aj počas raketového ostreľovania neustále ohrozených dedín a komunít na juhu krajiny. Doteraz dosiahnutá výška prostriedkov zo zbierky vyhlásenej ICEJ Slovensko predstavuje cca 13 000 EUR, za čo Bohu ďakujeme, jednako však vo finančnej pomoci za českými kresťanmi nepomerne zaostávame. Len potrieb spomínaných pancierových sanitiek či iných zdravotníckych alebo materiálnych prostriedkov je oveľa viac. Potreba pomoci preto naďalej pretrváva.

Prispieť do zbierky ICEJ Slovensko určenej pre Izrael môžete cez účet SK23 0200 0000 0012 9716 0551, var. symbol 104.

Všetkým veľmi ďakujeme!